piątek, 24 września 2010

Przypuśćmy ... czyli Pani Radziszewska

Przypuśćmy, że chcę wynająć część mieszkania. Zjawia się chętna rodzina lumpów, a ja im grzecznie odmawiam. Zjawiają się inni chętni - wynajmuję im nawet za cenę trochę niższą niż ta pierwsza rodzina chciała zapłacić. Przypuśćmy, że ci pierwsi dowiadują się o tym i składają na mnie skargę za nierówne traktowanie. Przypuśćmy, że Pani Radziszewska wypowiada się w tej sprawie, że w swoim ogródku mam prawo wybrać współlokatora. Na to zaczyna się ogólnokrajowa nagonka na Panią Elżbietę prowadzona przez niektóre media, SLD i Polskie Stowarzyszenie Lumpów (przepraszam PSL, niechcący wyszło ;-)). 
Powiecie, że nie złożą skargi, bo dobrze domyślają się, dlaczego im odmówiłem? Bo chcę mieć całe mieszkanie, ciszę nocną i większą pewność płaconego czynszu? Bo to mój ogródek? I potrafią to zrozumieć?
To co się dzieje wokół Pani Minister to właśnie taki zamach na własność prywatną. Nie o publiczną szkołę tu chodzi. 
Czy wyobrażamy sobie, by szkoła katolicka przyjęła nauczyciela muzułmanina, a szkoła muzułmańska księdza? Nie. A czy różni się obecny przypadek? Dokładnie niczym. I powinniśmy to sobie dobrze uświadomić.
I czy nazwanie lumpa lumpem, katolika katolikiem, muzułmanina muzułmaninem jest dla nich obraźliwe? Czy odezwą się jakieś środowiska by ukarać kogoś za takie odezwanie? Nie?
Dlaczego więc nazwanie geja gejem to jakaś zbrodnia? Czy geje uznają, że to wstyd być gejem???
I dlaczego Pan Schetyna mówi, że premier Tusk będzie miał trudną decyzję czy odwołać Panią Minister? Jeśli odwoła, to przyzna, że suwerenność co do przekonań w Polsce przestaje być suwerenna, a gejem wstyd być. Pierwsze fatalne, drugie 'niepoprawne politycznie'. Decyzja jest prosta. Dobranoc.

1 komentarz:

K pisze...

Niejaki Kazik Staszewski już dawno o tym powiedział, a raczej zaśpiewał:

"Okazało się, że pastor King nie był murzynem, ani czarnym, on był Afroamerykaninem"

A co ciekawsze nawet Mozilla poprawia to na dużą literę. Może p.Radziszewska powiedziała gej zamiast dumnie powiedzieć Gej!